קומיקס החודש

פינה חדשה במומלצים שלנו ובה ממליצה הספרנית שירלי רויטמן על ספרות הקומיקס לגווניה.
אוסף קומיקס מיוחד, הגדל כל הזמן, נמצא בספריית יצחק שדה.

העולם שייך לצעירים

 

דיברנו על כך שקומיקס היא אמנות חזותית, שיש לה דרך מיוחדת לספר סיפור עם מורכבות ועומק. ועל כן, אני מקווה
שלא תסווגו אותה אוטומטית כז'אנר לילדים. יש  אמנם רמות שונות של כתיבה ושל תיאורים, יחד עם זאת לקומיקס
יתרונות רבים כסוגה לילדים. הציורים יכולים להקל על ילדים עם קשב וריכוז או עם קשיי שפה, ליצור הקשרים
ולהעשיר את אוצר המילים. חווית הציור יוצרת עניין לפתח סקרנות לקריאה ולהעשרת הדמיון.

הפעם אמליץ על קומיקס בשפה האנגלית שמתאים לצעירים מגיל 10 ומעלה.

גיבורי על:

Tiny Titans – סדרה מקסימה שיש לנו כרגע 3 אוגדנים שלה. הציור פשוט, הדמויות מוכרות, גם מהטלוויזיה וגם מהסיפורים הבוגרים יותר של DC , והצבעוניות פסטלית ומרגיעה.

 

 

Superman Family Adventures  - בצבעוניות קלילה ומצחיקה עם אותיות גדולות, ובאנגלית פשוטה אנחנו מתלווים לסופרמן ומשפחתו בשני אוגדנים.

 

הילד רוצה להתחיל כבר להגיע לצהובים כי הוא מרגיש שמתייחסים אליו כאל ילד קטן, אבל אתם חוששים?
הנה פתרון אחרי שתי המלצות על DC במדף המרוול חפשו את הסדרה הזאת, Nova. הסיפור הוא על ילד צעיר שזוכה בכוחות-על קוסמיים ועובר הרפתקאות בחלל.

הסדרה לא אלימה

 

הרפתקאות:

 

The Wonderful Wizard of Oz- הספר, בהוצאת מרוול המוכרת, זכה פרס אייזנר היוקרתי לאיור. עלילת הספר עוקבת אחר הספר המקורי של ל. פרנק באום.
דורותי, הילדה הקטנה מקנזס, נשאבת בסופה למקום קסום. שם היא פוגשת חברים, עוברת הרפתקאות ומנסה לחזור הביתה.


Little Nemo
- ילד מוצא את עצמו מתגלגל, לילה אחר לילה, לתוך ממלכת השינה הקסומה, שם הוא חווה הרפתקאות שונות ומשונות. הכתיבה קצת גבוהה ויתכן שהילדים פחות יתחברו אליה, אבל הציורים מאוד יפים עם הרבה פרטים קטנים המושכים את העין.

 

 

Hilda and the Troll- הילדים רק מתחילים ללמוד אנגלית? זמן מצוין להכיר להם את הספר המקסים הזה!. הילדה חייה על הר , לצידה חברה הנאמן טוויג צבי-שועל (סקרנים על השילוב תרימו את הספר מהמדף), במסעה הראשון היא נתקלת באיש עץ מיסתורי  ובאבן שנראית בצורה מחשידה כטרול. מזכיר את המומינים.

 

 

יום יום:

 

Amelia Rules!- הכירו את אמליה מקברייד, טומבוי (ילדה-בן) חצופה אבל גם אכפתית ושנונה, הדמות הראשית בספרים. בעקבות גירושי ההורים אמליה נאלצת לעזוב את העיר שבה גרה עד עכשיו ובעצם להתחיל הכול מחדש. למרות ההתחלה העצובה הסדרה מצחיקה, כתובה בצורה קלילה רוב הזמן, אה ויש גם נינג'ה.
סדרת הנובלות הגרפיות הזו זכתה בפרס סיבל לנובלת הילדים הטובה ביותר בקטגוריה מתחת גיל 12. הספר האחרון בסדרה הגיעה לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס.

 

 

The Prince of Tennis  - מנגת ספורט. מתאים לילדים מגיל 10. הכירו את רומאיה אציזן, בן 12 שהגיע להתחרות בתחרות הטניס מגיל 16 ומטה. איך הוא התמודד עם כל הבוגרים כשהוא עצמו אחד המתחרים הצעירים ביותר?

In Real Life-  ספר מקסים ועמוק, הרבה יותר ממה שנראה במבט ראשון. מתאים לילדים בשלב המעבר מילדים לנוער. דרך משחקים און ליין מגשרים בין תרבויות וארצות שונות. זוהי מעיין גרסה קלילה יותר לUSER, אך עדיין מעלה לא מעט תהיות.

 

זה הכול לעכשיו! תזכרו שהמלצות טענות ומענות אתם תמיד יכולים לשלוח ל 
shirly@rishon-lezion.org.il

שלכם, שירלי
מדור הקומיקס
כותר ראשון