קומיקס החודש

פינה חדשה במומלצים שלנו ובה ממליצה הספרנית שירלי רויטמן על ספרות הקומיקס לגווניה.
אוסף קומיקס מיוחד, הגדל כל הזמן, נמצא בספריית יצחק שדה.

גיבורות קומיקס מגניבות 

לכבוד יום האישה הבינלאומי אספתי את הגיבורות הקשוחות, המגניבות, והמרתקות שיש לספריית הקומיקס ביצחק שדה להציע.

Marvel:

Jessica Jones Alias
אם השם ג'סיקה ג'ונס מוכר לכם כנראה כי גם אתם ראיתם את סדרת הטלוויזיה.
בתקופה שבה יש אין ספור תוכניות על גיבורי-על, זו התוכנית היחידה בינתיים על גיבורה. ג'סיקה ג'ונס הידועה בכינוים Jewel או Power Girl, עוזבת את תפקידה כגיבורת-על ופותחת משרד חקירות קטן למקרים על טבעיים. הסדרה שנכתבה על ידי Bendis היא פנינה מורכבת, בעלת עומק ורצוי לקרוא אותה לפחות מעל גיל 15. כל ארבעת החלקים של סדרת הספרים הגיעו מתרומות אחרי שנאמר לי שלא ניתן להשיגם. דבר שמוכיח שכקהילה אנחנו יכולים להשיג הכול.
לא מזמן אותם היוצרים כתבו סדרת המשך שאני מקווה כן להצליח להביא לספרייה.

 

 

Black Widow
רוצים לקרוא סיפור טוב על גיבורת-על אבל אין לכם את הכוח עכשיו להתחייב למשהו ארוך? הסיפור הזה הוא בשבילכם. הוא מומלץ לקריאה לגיל 14 ומעלה אבל לא נורא אם אתם צעירים יותר. אנו נתקלים בסיפוריהם של נטשה ויוליה בכתיבה טובה, ובסך הכול מדובר באוגדן אחד לא גדול ששווה לקחת מהמדף.

 

Ms. Marvel Kamala Khan
ילדה אמריקאית , ממוצא פקיסטני מקבלת כוחות על ונבחרת להיות מיס מרוול החדשה. הספר מתאר את רב-התרבותיות של החברה האמריקאית, בצורה מאוד קלילה וכיפית. דבר שמאוד נכון גם לחברה הישראלית בספרייה 4 אוגדנים מתוך 8 בינתיים.

 

DC:

 

Wonder Woman: who is wonder woman?
נסיכת האמזונות דיאנה יוצאת מתפקיד הוואנדר וואמן והפכת לסוכנת חשאית. המשימה הראשונה שלה: להציל את דונה טרוי הוואנדר וואמן הנוכחית. פתיחה טובה לגיבורה לאוהבי DC שמפחדים להתחייב לסדרה שלמה מצד אחד ,ומן הצד האחר אם אהבתם יש לנו 6 כרכים של סדרת wonder woman 52 שקיבלה לא מעט ביקורות חיוביות.


Batgirl 2011-2016
אחת ההפתעות של ספריית הקומיקס הייתה ההצלחה והפופולאריות שנחלה הסדרה הזו. אחרי הכול, מדובר בגיבורה שנחשבה לדמות משנית בעולם שבו יש יחסית, לא מעט דמויות נשיות. בספרייה יש 5 כרכים של הסדרה. אנו לאחרון שיגיע אלינו. ואם זה איכשהו לא היה ברור, הסדרה מתאימה גם לבנים וגם לבנות.

 

 

Batwoman Elegy
באטוואמן הנקראת גם קייט, היא בגלוי אישה שאוהבת ונמשכת לנשים. יחד עם זאת, זה רחוק מלהיות הדבר המרכזי או החשוב ביותר בסיפור. בעוד היא חוקרת את "כת הפשע", קייט נתקלת באויבת חדשה 'אליס' שמאמינה כי חייה הם אגדה ואויביה הם ניצבים חסרי חשיבות,. לכן, אין לה בעיה לשחרר פצצה קטלנית מעל גותהאם.

 

 

מחברות אחרות:

 

(Emily The Strange (Dark Horse
נראה לי שכול אחד מאתנו הרגיש שונה מתישהו והסדרה הזו מדברת בדיוק על זה. בהרבה מובנים היא ממשיכת דרכה של דמות הטלוויזיה דריה. יחד עם זאת ,ניתן לקרוא אותה אפילו לפני התיכון. הסיפור מספר על בחורה חכמה יצירתית ולא לגמרי מהעולם הזה. יש סך הכול 3 אוגדנים וכרגע יש לנו 2 מתוכם, סדרה קצרה ושווה.

 

 

 

(Phoebe and her Unicorn (Andrews McMeel
סיפורים קצרצרים, מתוקים ושנונים (שכל אחד עומד בפני עצמו) על חברות בין ילדה קטנה לסוסת חד-הקרן שלה. בעוד שהוא יותר מתאים לקריאה של בנות, הקורא האחרון שלו היה חייל שנהנה מאוד.

(Nimona (Harprer Collins
קומיקס פנטזיה חמוד, עטור תשבחות ואהוד. מספר על נערה משנה-צורה שמשמשת כעוזרת (סיידקיק) לאביר נבל. רק שהנבל הוא בעצם לא נבל. הדמות אולי לא נחשבת לגיבורה אבל אין ספק שהיא חזקה בטירוף ומניעה את העלילה. ואם אהבתם את הסיפור אולי תתנו צ'אנס ל Lumberjanes של אותו היוצר.

 

חושבים שיש גיבורה מדהימה שפספסתי?
מרגישים שיש ייצוגים נשיים שחסרים בספרייה?
מוזמנים לכתוב אלי תמיד. 

shirly@rishon-lezion.org.il